אקוסטיקה אדריכלית וסביבתית

הייעוץ עונה במדויק על צרכי התוכנית, ומאפשר לקבל מפרט מותאם לצורכי המקום, על פיו ניתן ליישם את הפתרונות האקוסטיים בתוכנית לשביעות רצון הלקוח

 

בונים בראש שקט

שקשוק גלגלי רכבות, נהימת מנועי מטוסים, צפירות, חריקות בלמים, אוטובוסים שועטים. כתושבים אולי הצלחתם להתעלם מהנוף האורבני הרעשני הזה, אולם כמתכננים אתם יודעים שלא פשוט לבנות מתחמי מגורים, מבני משרדים ובנייני ציבור ליד מסילת רכבת, כביש סואן או שדה תעופה.

 

בל נשכח כי גם למתחמי מגורים ולמבני משרדים יש השפעה על מבנים אחרים בסביבתם – עובדה שהופכת את ההתייחסות האקוסטית בפרויקט למורכבת אף יותר. כך למשל, לאחר הקמת הבניין ומיגונו מפני רעשים חיצוניים יש להתמודד עם מפגעים פנימיים כגון רעש ממזגנים, משאבות, ומעליות או עם בעיות בבידוד האקוסטי, המטרידות את דיירי בית המגורים או את עובדי מבנה המשרדים.

 

מול הרשויות הסביבתיות

בכל פרויקט מסוג זה מתמודדים המתכננים מול היחידות לאיכות הסביבה ברשויות ומול הוועדות המקומיות והמחוזיות תוך ניסיון לשמור על העקרונות התכנוניים ומרחב התמרון האדריכלי. במרוץ לקראת קבלת היתר הבנייה הנכסף ודאי תרצו להיות בטוחים, כי תוכלו לדלג בקלילות ובביטחון מעל מסוכת צרכי המיגון מפני הרעשים סביבתיים, כדוגמת כבישים ומסילות רכבת, ומפני המטרדים הפנימיים בתוך המבנים, כגון מעליות ומזגנים.

 

מניעת רעש ופתרונות אקוסטיים

כמו בכל פרויקט מורכב, כדאי שתעמוד לצדכם חברה המתמחה בהיבטים מגוונים של אקוסטיקה, רעש ורעידות. לחברת אקו מוניטין רב בעריכת מדידות רעש ובהכנת נספחים אקוסטיים מקצועיים ואמינים לצורך אישור תוכניות בינוי תוך שימת דגש על חופש הפעולה של המתכננים, האדריכלים ובעלי המקצוע האחרים. לחברה ניסיון רב שנים בקידום תהליכי קבלת אישורים סביבתיים, על נתינתם אחראי המשרד לאיכות הסביבה, שעם אנשיו אנו נמצאים בקשר רציף ופורה.

הייעוץ עונה במדויק על צרכי התוכנית, ומאפשר לקבל מפרט מותאם לצורכי המקום, על פיו ניתן ליישם את הפתרונות האקוסטיים בתוכנית לשביעות רצון הלקוח.

 

פרויקטים שהיינו שותפים להם

מסופי נוסעים בשדות תעופה - מחניים, עובדה, קריית שמונה ואילת.

תחנות רכבת - תחנות ההגנה, השלום והאוניברסיטה בתל-אביב תחנת חוף הכרמל בחיפה, תחנת רחובות, תחנת מלחה בירושלים, תחנת ראשונים, תחנת הרכבת באופקים ותחנת אחיהוד.

שכונות מגורים - אתר N במודיעין, פרויקט הולילנד בירושלים, שכונת סביוני עתלית.

משרדים - בניין אמדוקס בשער הנגב, משטרת בית דגן ומשטרת סלמה בתל-אביב, בנייני אמפא בתל-אביב.

בתי אבות - בתי אבות בכפר-סבא, בת-ים ונורדיה השייכים לרשת "מגדלי הים התיכון".

אולמות ספורט ובילוי - תסקיר קריית הספורט בחיפה, הכוללת אצטדיון ל-30,000 צופים, קניון "מול הים" באילת, בניין "פרדס אדיר", אולם מועדון ה"פוקוס" באוניברסיטת תל-אביב, אודיטוריום מרכז הבינוי, אודיטוריום בבית אשר בפתח-תקווה, אולם במתחם משטרת ישראל בבית דגן ואולם בתעשייה האווירית.

מבני חינוך – תכנון מיגון אקוסטי של מבני חינוך במרחב נתב"ג.

מלונות – "מגדלות - מלון דירות" בתל- אביב.

בתי חולים – מרכז דוידוף ובניינים נוספים במתחם בית החולים בלינסון בפתח-תקווה, בניין בית החולים סורוקה בבאר-שבע.