רעש מפעלים ואזורי תעשיה

תכנון אקוסטי ומפורט של מפעלים חדשים, קווי יצור ופתרונות אקוסטיים; ייעוץ אקוסטי למניעת רעש ממכונות ומכשירים במפעלים; הסדרת ההשפעה האקוסטית של אזור התעשייה או המפעל על אזורי מגורים ומבנים רגישים; גהות תעסוקתית: מדידות רעש ובדיקות רעש במפעלים

 

שקט תעשייתי

אזורי תעשיה, ומפעלי תעשייה המרכיבים אותם, הם עסק מורכב. מעורבים בו פעמים רבות רשויות קפדניות, האמונות על נושא איכות הסביבה, תושבים מוטרדים, ועדות מקומיות ומחוזיות, שדורשות הסברים, ועובדי מפעלים, שעומדים על זכויותיהם. המורכבות הרבה באה לידי ביטוי גם במגוון תחומי איכות הסביבה, שצריכים לבוא עם פתרונם: זיהום אוויר, טיהור שפכים, פסולת, חומרים מסוכנים וכמובן רעש ורעידות.

 

כדי שמפעל תעשייתי אחד, לא כל שכן אזור תעשייה, יקרום עור וגידים, בעלי מפעלים ויזמים מחויבים לראות את התמונה במלואה ולהקפיד לא לפספס גם את הפרטים הקטנים. בתחום הרעש, האקוסטיקה והרעידות הן הפרטים הקטנים והן התמונה המלאה הם חברת אקו.

 

מניעת רעש ומדידות רעש

בכל צעד, ושלב אחרי שלב, אנו נתפור למידותיכם פתרון סביבתי מלא: תכנון אקוסטי ומפורט של מפעלים חדשים וקווי יצור ופתרונות אקוסטיים מתאימים; מניעת רעש ממכונות ומכשירים מכאניים בתוך מפעלים קיימים; והסדרת נושא ההשפעה האקוסטית של אזור התעשייה או המפעל על אזורי מגורים ומבנים רגישים.

 

פרויקטים שהיינו שותפים להם

כעדות אילמת (תרתי משמע...) לניסיוננו בתחום זה נוכל להזכיר מספר סיפורי הצלחה: מפעלי מנא"י בחדרה, מפעלי חברת התרופות "טבע" בירושלים וכפר סבא, מפעל חברת "אמדוקס" בבאר שבע ועוד רבים.

בתחום זה, יזמה והגתה חברת אקו את שיטת "תקציב הרעש" באזורי תעשייה. מטרת שיטה זו היא לפתור מצב נפוץ ובו רעש שיוצר כל מפעל בנפרד עומד ברעש המותר, אולם הרעש מכל המפעלים באזור התעשייה יחד אינו עומד בתקנות ועובר את רמת הרעש המותרת. על פי שיטה זו, שאושרה לשימוש ע"י המשרד לאיכות הסביבה, ניתן לאזור התעשייה תקציב של רעש, המחולק בין כל המפעלים על פי צרכיו של כל מפעל.

 

חברת אקו הובילה את נושא הרעש ובקרתו בתעשייה בקורס מרוכז של המכון לבטיחות וגהות ובקורסים נוספים בנושאי בקרת רעש ורעידות. בנוסף, חברת אקו מוסמכת לעסוק בבדיקות רעש תעסוקתיות במפעלים ומקומות עבודה מטעם האגף לפיקוח על העבודה במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה.