אני מאמין

איכות החיים של כל אחד מאיתנו נמדדת, לכאורה, בדברים הקטנים, אבל, למעשה, החשובים ביותר. כנתיני החיים המודרניים אף אחד מאיתנו כבר לא ממש מצפה להתעורר לקול ציוץ הציפורים, ומי בכלל זוכר מה ההרגשה כשאוויר נקי חודר לריאות ? אולם רבים יתקוממו אם כביש סואן, ארובה מעשנת או אנטנה סלולרית יעיבו על שלוות נפשם ויפגעו בבריאותם ובסביבה בה הם חיים.

 

מה המחיר ?

קחו לדוגמא את נושא מטרדי הרעש: על פי המשרד לאיכות הסביבה, למעלה מ-60% מהאוכלוסייה חשופה למטרדי רעש ומפגעי רעש שמקורם בכלי רכב, למעלה מ-40% נחשפים לרעש ממטוסים, ו-35% נחשפים לרעש שמקורו בשכונת המגורים שלהם עצמם.

 

אבל לא רק הסביבה היא שמשתנה. גם אנחנו הופכים להיות יותר רגישים ומוטרדים מהמתרחש בסביבתנו. מחקרים סביבתיים הוכיחו כי הרעש עולה לנו בבריאות: מחוסר ריכוז וכאבי ראש ועד בעיות נשימה, מחלות לב וכלי דם ואף סרטן. אם לא די בכך, הנזק הינו גם כלכלי: ערך הדירות באזורים הסובלים מבעיות סביבתיות קטן לעומת אזורים שקטים יותר.

 

הקהילה העסקית

אנשי עסקים וחברות אינם יכולים עוד להתעלם מהחשיבות שניתנת לנושא איכות הסביבה. רשויות התכנון והמשרד לאיכות הסביבה נושפים בעורפם ודורשים עמידה בתנאים ובקריטריונים מחמירים על כל הקמת מבנה ויישום תוכנית חדשה. מצד שני, המודעות הציבורית גדלה, נושאים סביבתיים מקבלים תשומת לב גדולה והמאבקים הציבוריים נגד מפגעים סביבתיים תופסים תאוצה ונושאים פירות.

 

בתווך נמצאים אנשי המקצוע: המהנדסים והמתכננים הסביבתיים לסוגיהם, אנשי פיתוח, חוקרים ואנשי אקדמיה, עורכי הדין, כלכלנים, אנשי יחידות סביבתיות וגופים ממשלתיים – גם הם ניצבים מול אתגרים לא פשוטים. הצורך לאזן בין צרכי הפיתוח ובין האינטרס הציבורי ודרישות הרשויות מצריך הליכה בין הטיפות ומציאת פתרונות מקצועיים: ``ירוקים`` מצד אחד וכלכליים מצד שני.

 

שיקולים מאוזנים

חברת אקו – הנדסת סביבה ואקוסטיקה מאמינה, שאיכות הסביבה אינה שיקול פחות חשוב משיקולים אחרים בבניית כביש חדש, הקמת אנטנה ליד בתי מגורים או שדה תעופה. דוגמא למורכבות הנושא אפשר ללמוד מהעובדה, כי הציבור נסמך על אמצעי התחבורה, מכוניות, מטוסים ורכבות, בכדי לנוע ממקום למקום ומצד שני – ההתנגדויות להקמת תשתיות תחבורה הולכות וצוברות תאוצה.

 

חברת אקו מאמינה בעיקרון לפיו יש להמשיך לשמור על איכות חיינו והסביבה ומצד שני לשאוף לעלייה מאוזנת ברמת החיים. מומחי חברת אקו עומדים לשירותכם ויתפרו עבורכם פתרונות, המותאמים לצורכיכם באופן המקצועי והאמין ביותר.

 

גם איכות חיים וגם איכות הסביבה – זה אפשרי.